Quondam een groot succes in en rond het kasteel van Gaasbeek

Regio
Regio

Devogeleer Emile

 

Op 26 en 27 september streek het grootste internationale riddertornooi, kampement en middeleeuwse markt van de Lage Landen neer in de domeinen van Gaasbeek en Groenenberg. Na tien succesvolle edities in Berlaar koos het evenement voor een nieuwe thuisbasis, en dat maakte van Lennik en Sint-Pieters-Leeuw meteen hét decor voor een unieke historische belevenis. Honderden re -enactors uit twaalf landen bouwde een middeleeuws tentendorp rond het kasteel. 

Het absolute hoogtepunt waren uiteraard de riddertornooien. Ridders gingen elkaar te lijf in verschillende disciplines zoals steekspelen, zwaardvechten en boogschieten 

Wat Quondam bijzonder maakt, is dat bezoekers niet enkel toeschouwers waren. Op verschillende plaatsen kan je zelf de handen uit de mouwen steken. In het ambachtendorp maakte je kennis met oude vakmanschappen en eeuwenoude technieken. 

In de 14de eeuw werd Everaert ’t Serclaes vermoord in opdracht van Sweder van Abcoude. De Brusselaars lieten dat niet zomaar gebeuren en trokken naar Gaasbeek om het kasteel te belegeren.

En tijdens die belegering zouden de Brusselaars zich meteen ook een bijnaam verworven hebben: “kiekefretters”. Niet omdat ze speciaal van kip hielden, maar omdat ze in de omgeving kiekens zouden hebben geroofd. Een bijnaam die Brussel tot vandaag met zich meedraagt.

Deze tiende editie van QUONDAM lokte meer dan 8000 bezoekers naar Gaasbeek en er word nu al uitgekeken naar 2027.

Auteur

Devogeleer Emile

101484262

Meer nieuws uit de Regio

Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio
Regio

Meer nieuws uit de krant

Lennik
Pajottegem
Regio
Asse
Pajottegem
Regio
Halle
Pepingen
Asse
Regio
Geraardsbergen
Pajottegem
Pajottegem
Ternat
Asse
Pajottegem
Pajottegem
Pajottegem
Bever
Pajottegem

Partners

Commerciële partners, advertenties en vacatures